Česká televize (ČT) včera vydala prohlášení k novému pořadu Václava Moravce, který po odchodu z televize spustil vlastní projekt a o víkendu zveřejnil rozhovor s vicepremiérem a ministrem zahraničí Petrem Macinkou. (Screenshot z rozhovoru Václava Moravce / Epoch Times)

Česká televize (ČT) včera vydala prohlášení k novému pořadu Václava Moravce, který po odchodu z televize spustil vlastní projekt a o víkendu zveřejnil první díl svého nového diskuzního pořadu. ČT tvrdí, že Moravec porušil „konkurenční doložku“.
„Dohoda o konkurenční doložce uzavřená mezi ČT a Václavem Moravcem je stále platná a nebyla ukončena,“ uvedla ČT na síti X. „Současné aktivity pana Moravce jsou v rozporu s jeho dobrovolným smluvním závazkem zdržet se konkurenčního jednání, podepsaným v roce 2018.“
Konkurenční doložka byla podle ČT sepsána za účelem ochrany televize, která ji nyní chce použít jako podklad pro „uplatnění sjednané smluvní pokuty za porušení závazku“.
Deník Epoch Times se pokusil Václava Moravce kontaktovat s žádostí o komentář.
Nový diskuzní pořad Poledne s Moravcem se vysílá ve stejnou dobu jako obdobný pořad na ČT, tj. v neděli od 12 hodin. V prvním díle přijali pozvání vicepremiér a ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) a bývalí premiéři Mirek Topolánek a Jiří Rusnok.